sobota, 7 kwietnia 2012

Królicze rodzeństwo na Wielkanoc


      Życzę Wam radości i siły płynącej z istoty świąt wielkanocnych, by uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły Wam każdego dnia...

    Będąc pod wrażeniem norweskich dekoracji wpadłam pełna zapału na pomysł, by uszyć króliki Tilda na prezenty wielkanocne. W miarę prac jednak mój zapał stopniowo opadał... Powinnam dostać medal za cierpliwość, bo zajęcie to nie było wcale łatwe ani szybkie. Koniec końców powstała trójka królików - dwaj chłopcy i jedna dziewczynka. Tak zupełnie przypadkiem, choć prawdą jest że ja mam akurat dwóch braci i jest nas troje rodzeństwa. Moi rodzeni bracia są bliźniakami - ale w przypadku tych królików... jakiekolwiek podobieństwo do osób rzeczywistych jest zupełnie przypadkowe... :-))


      I jeszcze raz w zbliżeniu obiektywu - w końcu podczas świąt Wielkanocy króliki są pierwszoplanowymi gwiazdami.
      Oprócz królików Tilda uszyłam też inne króliki, spełniające praktyczne funkcje czyli ocieplacze na jajka wielkanocne. Sama wymyśliłam projekt i sposób uszycia - żadne szwy nie są widoczne, a materiał jest podwójny, więc faktycznie trzyma ciepło. W tym roku już za późno, ale przed następną Wielkanocą zamieszczę tutorial, jak je wykonać, można by je uszyć nawet bez użycia maszyny, ręcznie. Mogą stanowić fajny, własnoręcznie wykonany prezencik na święta.
Na dziś to wszystko, mam nadzieję, że miło spędzicie święta!

Monika
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...