poniedziałek, 9 lipca 2012

Z ciekawością, rozbawieniem... o jaskółce w klatce

     W czerwcu udało mi się upolować nagrodę w zabawie "Podaj dalej" u Skrzatki (KLIK). Upolować to właściwe słowo, gdyż uszykowane upominki trafią do pierwszych trzech osób, które zostawią komentarz pod postem z zabawą. Skrzatka scrapuje i tworzy cuda z papieru - kartki, pudełka, notesy, generalnie jest to dziedzina, na której się nie znam, w którą nie wchodzę, bo i tak brakuje czasu na to czym się hobbystycznie zajmuję, stąd tylko mogę podziwiać efekty. Byłam drugą osobą, która podpisała się pod postem więc miałam jeszcze możliwość wyboru spośród pudełka i notesu i wybrałam to drugie. Nie żałuję, bo notesik jest prześliczny, sympatyczny i mieści się w mojej torebce, stąd w nagłej potrzebie mogę ku własnej uciesze i satysfakcji bądź w pomocy innym wyciągnąć tadam! notesik i zapisać to i owo. 

   
 Notesik jest tajemniczy tak samo, jak napis na jego okładce:
"Z ciekawością, zainteresowaniem i rozbawieniem"  
       Te słowa mogłyby opisywać każdy mój kontakt wzrokowy z notesem. Dodatkowo nasila ową ciekawość zdjęcie na okładce. Od pierwszego wejrzenia podtrzymuje się we mnie przekonanie, że chłopiec pali skręta, czemu przygląda się mama chłopca. Tu by pasowały nawet owe słowa "z ciekawością i zainteresowaniem" jako skutek konsternacji  i matczynego zaskoczenia, jednakże 'rozbawienie" już jakoś nie bardzo. Po konsultacji ze Skrzatką niechętnie, bo niechętnie ale przyznaję, że być może jest to jednak jakaś odpustowa piszczałka, choć gdzieś  podświadomie myślę inaczej. Czy się mylę?.. :-)


Do notesika dołączone były scrapkowe przydasie, zdjęcie poniżej...


Jeszcze nie wiem jak je wykorzystam, ale wyobraźnia już podsuwa mi pewne obrazy, a wręcz- skojarzenia i to jakże realne!..


Jaskółka i klatka - niby tak nierealne w duecie, a jednak moja kochana przyjaciółka Marysia ma od kilku tygodni taki właśnie piękny, ale też psychodeliczny tatuaż, wygląda mniej więcej jak ten zestaw scrapkowy powyżej. Na pytanie dlaczego jaskółka miałaby wylatywać z klatki, jej mąż odpowiedział, że ptaszek ten ma symbolizować moją przyjaciółkę, którą on nie może więzić i ograniczać. To ma sens! Powinnam mieć taki sam. :-)
     Wracając jednak do zabawy "Podaj dalej" - zasady mówią, że warunkiem wzięcia udziału jest przygotowanie takiej samej rozdawajki u siebie w przeciągu roku, a więc już niedługo i ja przygotuję prezenty dla Was.

pozdrawiam i życzę miłego tygodnia, dużo słońca - mało burz :-)
Monika
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...