sobota, 13 marca 2010

Japońskie klimaty

       Japończycy potrafią celebrować  najprostsze czynności ze względu na zakodowane głęboko w umysłach pojęcie przemijalności. Kiedy kwitnie japońska wiśnia, zagonieni i zapracowani dotychczas, potrafią odwiedzać całymi rodzinami parki, by podziwiać kwitnące drzewa. To czas, kiedy zwalnia się rytm pracy, czas by pomyśleć o rzeczach najważniejszych. Moment kwitnięcia jest bowiem krótki i łatwo go przeoczyć. 
      Chyba tak bardzo nie mogę doczekać się już wiosny i ocieplenia, że szukam jej w inspiracjach  do ozdabiania i nawiązaniu do Japonii. Magnolia też mi się z nią kojarzy i uwielbiam kiedy kwitnie. Duże bladoróżowe pąki na gołych gałęziach wyglądają jak egzotyczne ptaki i mają w sobie coś magicznego. Dwa dni temu widziałam już małe pączki, to znak że wiosna jest blisko, a odejście zimy nieuniknione. 
         Za tydzień początek astronomicznej wiosny... Myślę, że ci, którzy będą topić marzannę w tym roku, zrobią to z zaangażowaniem, bo chyba wszyscy jak nigdy wcześniej, mamy już dość w tym roku zimy i czas, by ją skutecznie przegonić.  
       Poniżej anioł z masy solnej we wschodnim klimacie... ... oraz filiżanka ozdobiona techniką decoupage, w którą tchnęłam nowe życie - prezentuję Wam wersję przed (w niebieskie kwiatki)  i po ozdobieniu (magnolie).         A teraz niestety, czas wrócić do filozofii humanistyki, bo egzamin już za tydzień, a przedmiot ten to dla mnie "magia magiczna". Szukam wszelkich pretekstów, żeby oderwać się od nauki, ale rozsądek podpowiada, że pora chwycić za notatki i książki. :-/   
5 komentarzy:

Tousuke pisze...

Aniol-gejsza? Ciekawe ;>
Ladnie przerobilas ta filizanke ;)

Monique pisze...

Nie podważając natury anioła (jest przecież bezpłciowy) no to chyba... tak wyszło. :-)

ZUzanna pisze...

Przepiękny anioł!

Karo pisze...

Jakimi farbami pomalować filiżanki i anioły, żeby wyszedł taki fajny blask?

Monique pisze...

Ja używałam lakier do drewna "Syntilor", poliuretanowy. Filiżanka była tylko do ozdoby i jest zabezpieczona jedynie lakierem akrylowym, ale jest wielokrotnie wygładzana papierem ściernym na mokro. Pozdrawiam ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...