wtorek, 17 lutego 2015

Filcowe dekoracje

    Bardzo spodobały mi się ostatnio dekoracje i drobiazgi uszyte z filcu. Filc ma tę największą zaletę nad innymi materiałami, że nie strzępi się na brzegach. Poza tym ma miłą fakturę i dobrze się z nim pracuje, jest leciutki, nie odkształca się i występuje w wielu kolorach. Można go przeszywać na maszynie, a z tego co słyszałam można go również prać i nie mechaci się. 
    Widziałam w internecie fajne zawieszki na drzwi do pokoju dziecięcego (lub na ścianę, jak kto woli) i ambitnie postanowiłam, że uszyję podobną na roczek mojej bratanicy. Chmurkę z imieniem ozdobiłam na bogato, a jakże! Kolorowymi cekinami i koralikami.        Czy z Helenki będzie baletnica? A może instruktorka aerobiku i Zumby, jak jej tata? To się okaże w kolejnych latach... 

pozdrawiam
Monika

6 komentarzy:

anuk_pl pisze...

Fajny pomysł na prezent :) Wykonanie perfekcyjne! :)

Felis Immanis pisze...

O proszę, też się tym ostatnio zainteresowałam, znalazłam bloga portugalskiego (chyba)ze ślicznymi filcowymi ozdobami do dziecięcych pokojów, a tymczasem wcale nie musiałam szukać tak daleko! Twój miś jest przeuroczy i podoba mi się jeszcze bardziej niż tamte. Mam nadzieję, że na nim nie poprzestaniesz? :)

Monika pisze...

Tak mi się spodobało, że kupiłam kolorowy zapas filcu, więc pewnie powstaną kolejne. Spróbuję zaangażować maszynę do szycia, ale chyba niestety wszystko trzeba szyć ręcznie jak tą ozdobę wyżej. Pozdrawiam i dziękuję za komentarze!

Anita M pisze...

Przesłodka jest ta misia:) to prawda filc ma same zalety!

Dana M. pisze...

śliczna misiowa zawieszka :)

Asia pisze...

Ale cudo! Coś pięknego!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...